Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

SERBEST TÜKETİCİLERE ELEKTRİK SATIŞI

Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş., EPDK tarafından hazırlanan Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında yer alan Serbest Tüketicilere indirimli elektrik enerjisi satışı gerçekleştirmektedir. Eğer serbest tüketici tanımına giriyorsanız; siz de firmamızdan indirimli elektrik enerjisi temin edebilir ve elektrik faturanızda tasarrufa gidebilirsiniz.

ELEKTRİK TOPTAN TİCARETİ - İKİLİ ANLAŞMALAR

Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş., elektrik üretim tesislerine sahip diğer kişi ve kuruluşlar ile farklı işletim şekillerinde uzun ve kısa süreli enerji alım kontratları yapabilmektedir. Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş., olarak toptan satış ile enerji sağlanacak firmalarla, ikili anlaşma yoluyla elektrik ticareti yapılmaktadır.

İTHALAT VE İHRACAT

Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş., EPDK tarafından hazırlanan Elektrik Piyasası Kanunu ve Elektrik Piyasası İthalat ve İhracat Yönetmeliği kapsamlarında başta Bulgaristan ve Yunanistan olmak üzere çevre ülkeler ile mevcut enterkonnekte iletim sistemi üzerinden sınır ötesi elektrik ticaretini aktif olarak sürdürmektedir. Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş., yurtdışı enerji ticaretinin sağlandığı TCAT platformuna 2011 yılından bu yana kayıtlı olup, bu platform üzerinden Ticari İletim Hattı (TİH) kullanım ihalelerine teklif vermektedir. Katıldığı bu ihalelerden aldığı iletim hattı haklarını yurtdışındaki muhattaplarıyla ithalat ve ihracat yapmak için kullanmaktadır.

ELEKTRİK ÜRETİM

Şirketimizin de bünyesinde bulunduğu Cengiz Holding’in elektrik enerjisi üretimi 2015 yılı itibari ile 2000 MW’a ulaşmış ce Cengiz Holding ülkemizin en büyük elektrik enerjisi üreticilerinden biri olarak sektör de ilk sıralara yerleşmiştir. Sektörün en büyük üreticisi olma hedefi ile yola çıkan grubumuz, hali hazırda devam eden santral projeleri ile 2018 yılında hem kapasite olarak daha üst sıralara tırmanacak hem de enerji kaynakları bakımından çeşitliliğini, arttıracaktır.

Faal Olan Santrallerimiz:

1- Samsun-1 239 MW Kombine Çevrim Enerji Santrali

2- Samsun-2 610 MW Kombine Çevrim Enerji Santrali

3- Oymapınar 540 MW Hidroelektrik Enerji Santrali

4- Eti Alüminyum 13 MW Kojenerasyon Santrali

5- Eti Bakır Murgul 24 MW Hidroelektrik Enerji Santrali

6- Kuzey Birlik Fethiye 16.5 MHW Hidroelektrik Enerji Santrali

7-Beyhan-1 582 MW Hidroelektrik Enerji Santrali (Ortaklık)

İnşa Halindeki Santrallerimiz

1- Çanakkale 1320 MW İthal Kömürü Dayalı Enerji Santrali (Ortaklık)

2- Kalehan 1491 MW Hidroelektrik Enerji Santrali (Ortaklık)

ELEKTRİK DAĞITIM

Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş.’nin bünyesinde bulunduğu Cengiz Holding ortaklıkları ile birlikte ülkemizde 5 elektrik dağıtım bölgesindeki 17 ilde, toplam 11 Milyon elektrik tüketicisine dağıtım hizmetleri ulaştırmaktadır.

1- Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (Konya-Aksaray-Niğde-Nevşehir-Kırşehir-Karaman) (Ort: Alarko)

2- Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (Sivas-Tokat-Yozgat) (Ort: Kolin-Limak)

3- Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (Antalya-Burdur-Isparta) (Ort: Kolin-Limak)

4- Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (İstanbul Avrupa Yakası) (Ort: Kolin-Limak)

SERBEST TÜKETİCİ KİMDİR?

Serbest tüketici; 2017’de EPDK tarafından belirlenmiş olan asgari 2.400 kWh'lık yıllık tüketimi olan (aylık elektrik faturası ortalama 82 TL ve üzerinde olan ) gerçek veya tüzel kişidir.

Serbest tüketici olmanız durumunda siz de elektrik tedarikçiniz olarak Cengiz Elektrik'i seçerek, elektriğinizi indirimli olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.