Hakkımızda

Hakkımızda

Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş., ülkemizde faaliyet gösterdiği sektörlerin en önemli ve büyük oyuncusu olan bir Cengiz Holding iştiraki olarak, 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu kapsamında ve EPDK tarafından 19/08/2010 tarihinde tahsis edilen, enerji tedarik lisansı ile EPİAŞ’a kayıtlı olarak faaliyet gösteren bir elektrik enerjisi ticaret ve satış şirketidir. Şirketimiz serbest tüketicilere indirimli elektrik tedarik hizmeti sağlanması, çeşitli faaliyetlerle ürettiğimiz enerjinin pazarlanması ve diğer piyasa katılımcılarıyla enerji alış-verişinin sağlanması amacıyla kurulmuştur. 2011 yılında ithalat ve ihracat yapma hakkının toptan satış lisansına eklenmesiyle birlikte şirketimiz komşu ülkeler ile de enerji ticaretine başlamıştır.

Cengiz Elektrik, Türkiye’nin değişen elektrik piyasasında kendisini sürekli geliştirerek konusunda uzman personeli, sahip olduğu güçlü ve çeşitli elektrik üretim kaynakları, sağlam finansal yapısı ve güven esasında dayalı hizmet anlayışı ile müşterilerine kaliteli, temiz, ucuz ve sürdürülebilir elektrik enerjisi tedarikinde bulunmayı varlık nedeni saymaktadır.

 • Misyon

  Misyonumuz, müşterilerimizle güvenilir ve sürdürülebilir ilişkiler kurarak uygun fiyatlı elektrik tedariki sağlamaktır.

 • Vizyon

  Vizyonumuz, Türkiye’de elektrik tedarikinin en önemli markası olmak ve uluslararası düzeyde enerji sektörünün en büyük oyuncuları içerisinde yer almak.

 • Kalite Politikaları

  İkili anlaşmalar ve komşu ülkelerle yapılan elektrik ticareti ile; artık modern yaşamın en önemli ihtiyacı haline gelmiş olan elektriği kaliteli hizmet, uygun fiyatlar ve sürdürülebilir ticaret anlayışı ile müşterilerimize ulaştırmayı amaç olarak benimsedik. Bu amaçla ilkemiz; hizmet kalitesi ile; müşteri memnuniyetini maksimize etmek, uzman kadrosu ile; her türlü problem ve sorulara cevap verebilmek, müşterilerini bilinçli enerji tüketicisi haline getirmek.

  Çevre ve insan odaklı yaklaşımı ile; enerjinin bilinçli, tasarruflu, çevreye ve insana saygılı bir şekilde üretim ve tüketiminin sağlanmasına katkıda bulunmak yenilikçi bakış açısı ile; ar-ge çalışmalarına önem verip, sektör deki gelişme ve yenilikleri takip etmek, sürekli iç eğitimler ile bilgiyi taze tutmak ve paylaşmak, sektörel inovasyona katkıda bulunmak.

 • Şirket Profili

  2010 yılından itibaren serbest tüketicilere hizmet vermeye başlayan Cengiz Elektrik, biri İstanbul Üsküdar Holding Merkezi’nde, diğeri Ankara Çankaya şubesindeki uzman personeli ile müşterilerine hizmet vermektedir. Ayrıca şirketimiz Türkiye çapında bayilik çalışmalarını da sürdürmekte ve müşterilerine yerinden hizmet verme anlayışını benimsemektedir.

 • İnsan Kaynakları

  Şirketimize iş başvurusunda bulunmak istiyorsaniz aşağıdaki linkte bulunan basvuru formumuzu doldurabilirsiniz.
  İş başvurusu yapmak için tıklayınız.

Referanslarımız